sobota, 17 listopada 2018

SKO w Czechach druga w Polsce!

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Szkolnej Kasy Oszczędności działającej w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach w Ogólnopolskim Konkursie dla SKO oraz w Ogólnopolskim Konkursie dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta gala podsumowująca oba konkursy odbyła się w miniony piątek, 19 października w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a prowadził ją Maciej Kurzajewski.

W Ogólnopolskim Konkursie dla SKO za rok 2017/2018 szkoła w Czechach wywalczyła drugie miejsce i zdobyła nagrodę w wysokości 15 tys. zł. Symboliczny czek z rąk Małgorzaty Kocoń – dyrektora Biura Młodego Klienta w Banku PKO BP oraz Jana Emeryka Rościszewskiego – wiceprezesa zarządu Banku PKO BP odebrała Anna Stoparczyk – dyrektor szkoły. Wcześniej szkoła sięgnęła po nagrodę I stopnia w etapie regionalnym i zdobyła 3 tys. zł. W konkursie należało wykazać się całorocznymi działaniami związanymi między innymi z edukacją ekonomiczną, nauką ekologii, popularyzacją SKO i prowadzeniem bloga na platformie SzkolneBlogi.pl.

Duży sukces odnieśli również opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności. Jarosław Szewczyk w Ogólnopolskim Konkursie dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podobnie jak w roku ubiegłym, otrzymał złotą odznakę i tym samym znalazł się w gronie jedenastu najlepszych opiekunów SKO w Polsce. Z kolei drugiemu opiekunowi SKO – Agnieszce Besser-Krysiak, która debiutowała w konkursie, komisja konkursowa przyznała srebrną odznakę.

Podczas gali finałowej wręczono jedną platynową odznakę, 10 złotych, 22 srebrne oraz wybrane brązowe odznaki. Nagrody przyznawane są opiekunom za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów.

baner_samorzad_wybory_2018

Wybory samorządowe 2018