sobota, 17 listopada 2018

Ruszamy z wymianą pieców – dotacja przyznana

Informujemy, ze w dniu 24.08.2018 r. Gmina Zduńska Wola uzyskała akceptację  Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi dla projektu  pn. ”Poprawa jakości powietrza w Gminie Zduńska Wola w ramach PONE II”.
              Wysokość przyznanego dofinansowania na likwidację starych źródeł ciepła na paliwo stałe i montażu nowego źródła ciepła wyniesie  862 749,00 zł. Projekt zakłada likwidację 92 źródeł ciepła na terenie Gminy Zduńska Wola  i realizowany będzie w roku 2018 i 2019. W ramach projektu mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje udziału w projekcie otrzymają dotacje, w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych  określonych w złożonych deklaracjach. Po podpisaniu przez Gminę umowy z WFOŚiGW w Łodzi, pracownicy Urzędu Gminy, będą kontaktować się z uczestnikami projektu w celu omówienia harmonogramu realizacji zadania.

www.zainwestujwekologie.pl

baner_samorzad_wybory_2018