czwartek, 28 marca 2024

Rusza kolejna tura szkoleń z projektu “E-aktywni”

Wszystko idzie w kierunku cyfryzacji, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy bierzemy udział w projekcie, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych.

Szkolenia są całkowicie darmowe i przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola, którzy ukończyli 25 rok życia. Rekrutacji można dokonać osobiście w Urzędzie Gminy (pokój 28), telefonicznie (797-908-963) lub e-mailowo (e-aktywni@ugzw.pl).

Można zapisać się na jeden z siedmiu modułów:

• „Rodzic w Internecie” – (zawiera m.in. wartościowe gry i treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców; wykorzystanie stron instytucji publicznych; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online; zasady bezpieczeństwa w Internecie; korzystanie z zasobów cyfrowych; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; wnioski Rodzina 500+ i Karta Dużej Rodziny online)
  • „Mój biznes w sieci” – (zawiera m.in. Wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego; rozpowszechnianie w sieci informacji o swoim biznesie; wykorzystanie materiałów z sieci; prowadzenie rozmów przez Internet; komunikacja elektroniczna z dostawcami i klientami; marketing w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; przydatne aplikacje; ePUAP i profil zaufany; rozliczenia podatkowe, deklaracje i składki na ZUS online)
  • „Moje finanse i transakcje w sieci” – (zawiera m.in. prawa konsumenta; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta; bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; zarządzanie kontem bankowym online, płatności elektroniczne; rezerwacja podróży online; aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci; ePUAP i profil zaufany; deklaracje podatkowe online)
  • „Działam w sieciach społecznościowych” – (zawiera m.in. wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; prowadzenie rozmów przez Internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; tworzenie i prowadzenie bloga; rezerwacja podróży online; ePUAP i profil zaufany; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; promowanie wydarzeń w sieciach społecznościowych)
  • „Tworzę własną stronę internetową, blog” – (zawiera m.in. rozpowszechnianie w sieci informacji o swojej stronie; wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; uzyskiwanie pomocy online; komunikacja z odbiorcami strony; hosting strony i rejestracja domeny; korzystanie z analityki internetowej; reklama w Internecie; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; prawo autorskie, plagiat, prawo cytatu; ePUAP i profil zaufany)
  • „Rolnik w sieci” – (zawiera m.in. pozyskiwanie informacji w sieci; komunikacja elektroniczna; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; licencje i patenty związane z uprawą i ochroną roślin; zarządzanie kontem bankowym online; sprawdzanie prognoz pogody w Internecie; ochrona przed oszustwami w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; ePUAP i profil zaufany; aplikacje mobilne dla rolników; rozliczenia podatkowe online; portale wspierające działalność rolniczą)
  • „Kultura w sieci” – (zawiera m.in. wirtualne galerie muzealne; wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych; prowadzenie rozmów przez Internet; uzyskiwanie pomocy online; ePUAP i profil zaufany; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; korzystanie z map w Internecie; korzystanie z e-booków i audiobooków; rezerwacja biletów online; zakup oprogramowania w sieci; przydatne aplikacje; treści kulturalne w Internecie)

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, ponadto na każdym szkoleniu będzie catering (kawa, herbata, ciastka). Sprzęt komputerowy zakupiony do przeprowadzenia przeszkolenia to nowiutkie Microsoft Surface Go.

Gmina Zduńska Wola otrzymała dofinansowanie w kwocie 149 500 zł w projekcie grantowym pn. „E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO I ŁÓDZKIEGO” o numerze POPC.03.01.00-00-0073/18 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

# Plik Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Zgoda RODO 197 KB 606