niedziela, 15 września 2019

Rolnicy z terenu Gminy Zduńska Wola

Wójt Gminy Zduńska Wola uprzejmie informuje, iż w terminie od 3 lipca do 12 lipca 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Zduńskiej Woli, pok. nr 7 można dokonywać zgłoszeń szkód w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę.

Zagrożenie wystąpienia suszą na terenie gminy Zduńska Wola odnotowano w poniższych gatunkach roślin na danych kategoriach gleb według danych opracowanych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej:

• Kategoria gleby I (bardzo podatna na szuszę): zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki, rośliny strączkowe;
  • Kategoria gleby II ( podatna): zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, truskawki, rośliny strączkowe;
  • Kategoria gleby III (średnio podatna): zboża jare.

Dokonując zgłoszenia należy wypełnić wszystkie dokumenty, które zostały opracowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi tj.

• wniosek o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym wraz ze zgodą na przetwarzanie podanych danych osobowych, pdf
  • oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach, pdf
  • oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach (jeśli dotyczy), pdf
  • oświadczenie nr 4b o poniesionych szkodach w uprawach trwałych (jeśli dotyczy), pdf

Wyżej wymienione dokumenty można również pobrać w Urzędzie Gminy w Zduńskiej Woli, pok. nr 7.

Dokumenty muszą zostać wypełnione zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019, którego kserokopię należy dołączyć do zgłoszenia szkody. Wniosek ten należy wydrukować ze strony ARiMR logując się do eWnioskuPlus.

Dodatkowych informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Zduńska Wola pokój nr.7 lub pod nr tel. 043 825 33 82.