Imieniny:
piątek, 22 lutego 2019
EnglishGermanPolish

Realizacja Programów Rządowych

 

„Aktywna tablica” to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych ( TIK ) na lata 2017-2019. Głównym założeniem Programu jest wykorzystywanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy oraz zwiększenie wiedzy i przygotowanie dzieci i młodzieży do korzystania z TIK. Niezbędne wobec tego, jest wyposażenie lub doposażenie szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz zbudowanie takiej infrastruktury, która będzie sprzyjać rozwojowi kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w procesie edukacyjnym. Pozwoli także na wzrost możliwości i umiejętności społeczno-zawodowych w przyszłości.

W 2017 r. dofinasowanie na zakup pomocy dydaktycznych otrzymały: Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym, Szkoła Podstawowa w Izabelowie, Szkoła Podstawowa w Krobanowie oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Każda ze szkół otrzymała dwa zestawy. W skład jednego zestawu wchodzi tablica interaktywna z projektorem ultrakrótkoogniskowym oraz głośnik. Wsparcie finansowe na 2018 r. zostało przyznane dla Szkoły Podstawowej w Janiszewicach  oraz Szkoły Podstawowej w Wojsławicach.

Kolejnym Programem, w którym biorą udział szkoły z terenu Gminy Zduńska Wola to „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Wsparcie finansowe w latach 2016-2020 dotyczy zakupu książek, które nie są podręcznikami. Pozwala to na rozszerzenie księgozbioru szkolnego o pozycje, które są także nowościami wydawniczymi i wzbudzają zainteresowanie współczesnego nastolatka. W efekcie, poprawia się wskaźnik czytelnictwa wśród uczniów. W 2018 r. dofinansowanie na zakup książek otrzymała Szkoła Podstawowa w Krobanowie. Pozostałe szkoły wzięły udział w Programie w ubiegłych latach. Łącznie biblioteki szkolne zwiększyły swój księgozbiór o 1446 woluminów.

Środki na realizację zadania pochodzą w 80% z dotacji Łódzkiego Kuratora Oświaty, natomiast 20% przekazuje Gmina Zduńska Wola, jako organ prowadzący.

Programem „Aktywna tablica” i „Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa” zostały objęte wszystkie szkoły znajdujące się na terenie Gminy Zduńska Wola.

 

 

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook