Imieniny:
piątek, 22 czerwca 2018
EnglishGermanPolish

Radość wigilijnego wieczoru

Prawie sto pięćdziesiąt osób zasiadło do wspólnej Wigilii, która zorganizowana została w Szkole Podstawowej w Izabelowie z myślą o najstarszych i samotnych mieszkańcach gminy.

Wigilię rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów tej szkoły pod kierunkiem Elżbiety Madalińskiej. Tuż po niej ks. kan. Janusz Gozdalik, proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny w Korczewie, odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Po krótkiej modlitwie wszyscy dzieli się opłatkiem. To była dobra okazja, by życzyć sobie nie tylko spokojnych, pięknych Świąt, ale także szczęśliwego Nowego Roku: wielu łask i radości, jak również miłości i wzajemnego szacunku.

Wójt Henryk Staniucha życzył wszystkim uczestnikom spotkania, aby tak radosne chwile towarzyszyły im na co dzień, abyśmy wspólnie budowali między sobą wspólnotę odpowiedzialności za losy gminy i aby wszystkie działania były podejmowane w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Zaproszeni goście wysłuchali koncertu kolęd, który wraz z uczniami przygotowali: Kinga Sadowska oraz Witold Furmańczyk.   

Na wigilijnym stole znalazły się pyszne, tradycyjne potrawy, a wśród nich: zupa grzybowa, ryba, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszonych owoców i mnóstwo słodkości.

Wszyscy uczestnicy Wigilii zostali obdarowani kartkami świątecznymi, przygotowanymi przez uczniów placówek oświatowych z gminy Zduńska Wola oraz prezentami, wykonanymi przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Izabelowie.

Za pomoc w organizacji tego wyjątkowe spotkania serdeczne podziękowania kierujemy do mieszkańców sołectwa Izabelów oraz grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Izabelowie, jako gospodarzy tegorocznej uroczystości. Dziękujemy także Kołu Gospodyń Wiejskich z Izabelowa; druhom strażakom z OSP Izabelów oraz z OSP Annopole Nowe; dyrektorom i uczniom gminnych placówek oświatowych, sponsorom: firmie Fortuna sp. z o.o., Piekarni „Piotruś” z Ozorkowa oraz Młodzieżowej Radzie Gminy.