środa, 19 czerwca 2019

Przebudowa dróg w miejscowościach Czechy – Ogrodzisko

W dniu 5 czerwca została podpisana umowa na wykonanie rozbudowy i przebudowy dróg gminnych w miejscowościach Czechy – Ogrodzisko. Wykonawcą robót będzie Firma Usługowo-Handlowa MARTOM Mariusz Rubajczyk ze Zduńskiej Woli.

Zakres robót będzie obejmował 3 odcinki.

W ramach inwestycji na odcinkach przebudowywanej jezdni o długości blisko 3 km będzie rozebrana istniejąca konstrukcja i ułożona nowa z kruszywa łamanego oraz dwóch warstw z betonu asfaltowego oraz wykonane ujednolicenie szerokości jezdni od 5,2 – 5,5 m na odcinku prostym oraz do 6 m na łukach drogi. Wzdłuż przebudowywanych jezdni po prawej stronie zarówno w miejscowościach Ogrodzisko i Czechy  będą wykonane chodniki o szerokości 1,5 – 2 m z kostki betonowej. Ponadto na  odcinku II tj. pomiędzy wsiami Czechy – Ogrodzisko zostanie wykonana ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,5 m.

Wartość robót to blisko 5,5 miliona złotych. Na realizację inwestycji Gmina Zduńska Wola pozyskała dofinansowanie w wysokości 50 % wartości zadania z Funduszu Dróg Samorządowych.