Imieniny:
czwartek, 24 maja 2018
EnglishGermanPolish

Przebudowa budynku urzędu

W chwili obecnej trwają prace remontowe w starej części budynku, który po oddaniu do użytku będzie integralną częścią nowej siedziby urzędu. Standard wykończenia będzie taki sam, jaki jest w użytkowanej już części budynku.  W ramach modernizacji wykonane zostanie ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem, ocieplenie ścian zewnętrznych piwnicy i ścian będących w kontakcie z gruntem, ocieplenie istniejącego stropodachu budynku poprzez ułożenie wełny mineralnej wraz z wykonaniem pokrycia z papy termozgrzewalnej. Wymienione zostały wszystkie stare okna oraz drzwi na nowe o odpowiednich  współczynnikach.
Zamontowano nowy systemu c.w.u. z cyrkulacją i izolacją termiczną przewodów w oparciu o nowe źródło ciepła oraz zamontowano nowy układ grzewczy z nowymi przewodami i nowymi grzejnikami z zaworami termostatycznymi i regulacją hydrauliczną instalacji. Pozostają do wykonania prace wykończeniowe. 

Na prace związane z termomodernizacją budynku Gmina Zduńska Wola otrzymała dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie dotacji w wysokości 93 746,00 zł.

Wszystkie prace mają zostać zakończone do 30 września br.