Imieniny:
sobota, 23 czerwca 2018
EnglishGermanPolish

Pół wieku OSP w Michałowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Michałowie  20 sierpnia świętowała 50-lecie istnienia. W tym dniu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem oraz piknik rodzinny zakończony dyskoteką.

Uroczystości jubileuszowe obywały się na placu wokół wyremontowanej strażnicy. Polową Mszę Świętą celebrowali: ks. kan. Janusz Gozdalik, kapelan powiatowy strażaków oraz ks. Paweł Sudowski.

Jednostka z Michałowa została odznaczona przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 

Najbardziej zasłużonym  strażakom wręczono odznaczenia. Druh  Zdzisław Jankowiak został odznaczony Złotym Znakiem Związku, a druh Bogdan Woźnicki Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Brązowym  Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Andrzej Majchrzak, Daniel Chaładyniak, Przemysław Przerwa, Maciej Stuczka, Daniel Staniucha, Krzysztof Kukieła, Bogdan Seneczyn, Piotr Seneczyn, Arkadiusz Wiśniewski.

Odznaczeń dokonało także Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali:  Sylwia Bartosik, Paulina Piotrowska, Sandra Nowicka, Marta Siwka, Dariusz Kowalski.

Ponadto Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nadało odznaki Wysługa Lat dla: Bogdana Woźnickiego (45 lat), Ryszarda Chaładyniaka (40 lat), Zdzisława Jankowiaka (35 lat), Marcina Staniuchy i Daniela Staniuchy (20 lat), Sebastiana Gabrysia, Cezarego Majchrzaka, Krzysztofa Staniucha, Eweliny Gabryś-Staniucha, Piotra Seneczyna, Pawła Seneczyna (po 15 lat), Damiana Chaładyniaka, Macieja Stuczka, Pawła Wiśniewskiego, Arkadiusza Wiśniewskiego (10 lat),  Kingi Adamkiewicz, Bogdana Seneczyna, Łukasza Tomczyka, Mateusza Frątczaka, Jacka Okasa, Jakuba Szewczyka, Marty Siwka (5 lat).

Uroczystości jubileuszowe były okazją do podziękowań dla ludzi wspierających działalność jednostki. Takie podziękowanie oraz pamiątkowy medal otrzymała Małgorzata Grzanka.

Uroczystość 50-lecia istnienia jednostki była także okazją do przekazania druhom nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zakupionego przez Gminę Zduńska Wola.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę podczas rodzinnego pikniku. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, zabaw i konkursów.