Imieniny:
środa, 17 lipca 2019
EnglishGermanPolish

Podziękowaliśmy za plony

Rolnicy, sadownicy i ogrodnicy z Gminy Zduńska Wola w niedzielę, 9 września, na teren Szkoły Podstawowej w Wojsławicach przynieśli 17 wieńców z kłosów i ziaren zbóż, by podziękować za zebrane plony.  Uroczystości rozpoczęły się korowodem dożynkowym w asyście pocztów sztandarowych, przedstawicieli związków i organizacji rolniczych oraz zaproszonych gości. Polową Mszę Świętą celebrowało sześciu księży  pod przewodnictwem ks. kan. Janusza Gozdalika, proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny w Korczewie.  Słowo Boże wygłosił ks. prałat Dariusz Kaliński, kustosz Bazyliki Mniejszej w Zduńskiej Woli. Funkcję starostów tegorocznych dożynek pełnili Aleksandra Galus z Białego Ługu oraz Dariusz Maniewski ze Zborowskich.  

Część biesiadna rozpoczęła się od symbolicznego dzielenia chlebem. Na scenie chleb wspólnie podzielili współgospodarze dożynek: Henryk Staniucha, wójt Gminy Zduńska Wola i ks. kan. Janusz Gozdalik oraz starostowie dożynek.  

Na scenie, jako pierwszy  pojawił, się Zespół Pieśni i Tańca „Anilana” z Łodzi. Członkowie zespołu uczestniczyli w wielu prestiżowych imprez krajowych, jak i międzynarodowych. Ich występy i różnorodność strojów podkreślają piękno polskiego folkloru.  

W biesiadzie dożynkowej nie zabrakło  występów muzycznych zespołów disco-polo. W tym roku na scenie zaprezentował się zespół „Lider Dance”, a tuż po nim gwiazdą wieczoru był zespół „After Party”.

Dodatkową atrakcją było wspólne gotowanie bigosu. Dożynkowi goście mogli, oprócz bigosu, spróbować także lokalnych potraw przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zduńska Wola. W tym roku swoje stoiska prezentowały: KGW  z Czech, KGW z Izabelowa,  KGW z Kładów – Dionizowa oraz KGW ze Zborowskich. Każde  koło otrzymało bon o wartości 1.000 zł.

W programie przewidziane były także atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Gminy Zduńska Wola. Dzieci spędzały czas na wspólnej zabawie z cyrkowcami z Akademii Cyrkowej Edu-Art, w wesołym miasteczku lub na wspinaczce wysokościowej.

Biesiadę dożynkową zakończył pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, hojnością serca przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy: sołectwu Biały Ług; sołectwu Zborowskie; Ochotniczej Straży Pożarnej w Zborowskich; dyrekcji i  pracownikom Szkoły Podstawowej w Wojsławicach oraz dyrekcji Zespołu Szkoły Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach; funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli; Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli; Urszuli i Grzegorzowi Kręt, Annie i Andrzejowi Knera, Agnieszce i Bogusławowi Klimczakom; Zarządowi Ludowego Banku Spółdzielczego w Zduńskiej Woli; Powiatowemu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli; Justynie i Damienowi Manitta; Joannie i Markowi Zakrzewskim; Zduńskowolskiej Sieci Internetowej Księżyc; Restauracji „W kamienicy”; Firmie Fortuna Sp. z o.o. z Tymienic; Andrzejowi Kwiatkowskiemu; Jolancie i Krzysztofowi Gajewczykom; Sylwii i Wiktorowi Gajewczykom; Zakładowi Mięsnemu Filipiak oraz Firmie Transportowej „Michał” Wojciech Michalski.

 

 

wybory

wybory

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook