Imieniny:
czwartek, 25 kwietnia 2019
EnglishGermanPolish

Podchody do Jana Pawła II

16 października minęła  40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.  W tym dniu szkoły im. Jana Pawła II z powiatu zduńskowolskiego uczciły pamięć Wielkiego Polaka akcją – „Podchody dla Jana Pawła II”.  Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach z zaangażowaniem przystąpili do realizacji przydzielonych ich zadań. Zaopatrzeni w mapy docierali do kolejnych punktów, gdzie z ogromnym poświęceniem poszukiwali kopert ze wskazówkami i zadaniami do wykonania. Możemy pogratulować im wiedzy, jaką wykazali się przedstawiając kolejne daty i miejsca związane  z biografią papieża, opisując symbole z Nim związane.  Młodzież wykazała się inwencją twórczą pisząc, m. in. „Papież Jan Paweł II –  patron szkoły, święty niepojęty , czuwa nad nami ciągle nieugięty” i z odwagą prosząc przechodniów, by wykrzyknęli „Kochamy Jana Pawła II”.

Zwieńczeniem biegu była wizyta w cukierni, gdzie wzorem księdza Wojtyły zjedli „kremówki”, których sponsorem była Anna Stoparczyk – dyrektor szkoły. Następnie uczestnicy spotkania przeszli pod pomnik, by oddać hołd Papieżowi. Tutaj swoimi wspomnieniami o Wielkim Polaku z uczniami podzielili się przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, następnie poczty sztandarowe złożyły hołd, a samorządowcy i dyrektorzy szkól i  kwiaty, odśpiewano „Barkę”.

Akcja zakończyła się  na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Dolnej,  gdzie uczestników zabawy – Joanna Jarosławska,  dyrektor placówki i inicjator akcji – częstowała gorącą zupą.

wybory

wybory

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook