niedziela, 18 listopada 2018

Podchody do Jana Pawła II

16 października minęła  40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.  W tym dniu szkoły im. Jana Pawła II z powiatu zduńskowolskiego uczciły pamięć Wielkiego Polaka akcją – „Podchody dla Jana Pawła II”.  Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach z zaangażowaniem przystąpili do realizacji przydzielonych ich zadań. Zaopatrzeni w mapy docierali do kolejnych punktów, gdzie z ogromnym poświęceniem poszukiwali kopert ze wskazówkami i zadaniami do wykonania. Możemy pogratulować im wiedzy, jaką wykazali się przedstawiając kolejne daty i miejsca związane  z biografią papieża, opisując symbole z Nim związane.  Młodzież wykazała się inwencją twórczą pisząc, m. in. „Papież Jan Paweł II –  patron szkoły, święty niepojęty , czuwa nad nami ciągle nieugięty” i z odwagą prosząc przechodniów, by wykrzyknęli „Kochamy Jana Pawła II”.

Zwieńczeniem biegu była wizyta w cukierni, gdzie wzorem księdza Wojtyły zjedli „kremówki”, których sponsorem była Anna Stoparczyk – dyrektor szkoły. Następnie uczestnicy spotkania przeszli pod pomnik, by oddać hołd Papieżowi. Tutaj swoimi wspomnieniami o Wielkim Polaku z uczniami podzielili się przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, następnie poczty sztandarowe złożyły hołd, a samorządowcy i dyrektorzy szkól i  kwiaty, odśpiewano „Barkę”.

Akcja zakończyła się  na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Dolnej,  gdzie uczestników zabawy – Joanna Jarosławska,  dyrektor placówki i inicjator akcji – częstowała gorącą zupą.

baner_samorzad_wybory_2018

Wybory samorządowe 2018