wtorek, 11 grudnia 2018

Po raz pierwszy w VIII kadencji

W dniu 20 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zduńska Wola odbyła się I sesja VIII kadencji Rady Gminy Zduńska. Podczas sesji wszyscy radni złożyli ślubowanie. Z rąk Leszka Styczyńskiego, przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Zduńskiej Woli, otrzymali zaświadczenia o uzyskaniu mandatu.

Na przewodniczącego Rady zgłoszono tylko jednego kandydata – Janusza Sakiewę, który w wyniku głosowania tajnego został jednogłośnie wybrany do pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Gminy Zduńska Wola.

Na wiceprzewodniczącego zgłoszono jedną kandydatkę – Katarzynę Kurzawę. W głosowaniu tajnym, liczbą głosów 14 do 1, została ona wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Gminy Zduńska Wola. Podczas pierwszej sesji ślubowanie złożył także – Henryk Staniucha. Tym samym po raz czwarty objął stanowisko wójta gminy Zduńska Wola.

Znajdź nas na mapie