Imieniny:
wtorek, 16 października 2018
EnglishGermanPolish

Otwarcie eko-pracowni w Annopolu Starym

SZKOŁA PODSTAWOWA W ANNOPOLU STARYM

Nasza szkoła znajduje się na terenie wiejskim w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Jej położenie zainspirowało nas do stworzenia  eko-pracowni leśnych detektywów. Chcemy wykorzystać w procesie nauczania naturalne walory środowiska leśnego oraz zachęcić  wszystkich uczniów do samodzielnego odkrywania zjawisk przyrodniczych, eksperymentowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Głównym celem powstania pracowni było zaciekawienie uczniów światem przyrody i wykształcenie u nich postawy badawczej. Dlatego też wystrój naszej eko-pracowni  nawiązuje do środowiska leśnego, w którym się znajdujemy.

Nasza pracownia powstała m.in. dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi skąd pozyskaliśmy część  kwoty. Pozostała część to wkład własny.

Pomocą przy projektowaniu wystroju pracowni oraz  wykonaniem wizualizacji w programie komputerowym zajęła się mama uczennicy naszej szkoły p. Monika Pilarska. Część prac remontowych wykonali  pracownicy obsługi szkoły i rodzice. Pomocni byli również nauczyciele.

Nie sposób nie wymienić nazwiska p. Anety Pędziwiatr, która koordynowała realizację projektu, a także p. Iwony Lewandowskiej, która służyła pomocą.

W naszej pracowni wyróżniliśmy trzy strefy działalności ucznia: strefę laboratoryjną,  strefę multimedialną, strefę ekspozycyjną.

Nasza nowa eko-pracownia jest miejscem do nauki dla uczniów podczas zajęć z przyrody, geografii, biologii, fizyki i chemii, a także siedzibą dla uczestników kół przyrodniczych „Klubu leśnych eko-detektywów” oraz „Klubu Młodego Odkrywcy”.

Wszyscy uczniowie przez cały rok szkolny będą tutaj zgłębiać tajniki przyrody. Zapewni to uczniom wygodną i twórczą pracę z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych, nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej w miłym, przyjaznym otoczeniu.

W Eko-pracowni będziemy zdobywać i pogłębiać naszą wiedzę, dokonywać różnorakich obserwacji, wykonywać wiele doświadczeń.

Realizując program edukacji ekologicznej uczniowie naszej szkoły brali udział w różnorakich działaniach i wydarzeniach. Wspólnie sprzątano najbliższy teren szkoły w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Leśni Eko-detektywi na kółku ekologicznym wykonywali plakaty dotyczące zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem lasów. Odbywały się wędrówki po okolicy , podczas których za pomocą lornetek obserwowano ptaki i życie toczące się w lesie. Odbył się konkurs plastyczny dla klas młodszych „Ptaki i inne zwierzęta naszej okolicy”. A także konkurs fotograficzny „Ptaki i inne zwierzęta okiem obiektywu”. Uczniowie systematycznie gromadzą zapasy dla zwierząt leśnych, aby pomóc im przetrwać trudny zimowy okres. Na zajęciach koła uczniowie poznają świat poprzez obserwacje oraz wykonywanie doświadczeń i eksperymentów.

 

baner_samorzad_wybory_2018

Wybory samorządowe 2018

baner

baner

Pogoda


Ochrona danych

Ochrona danych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

SIP

SIP

gpks

gpks

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

Adopcja psów

podkowa

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook