Imieniny:
niedziela, 22 lipca 2018
EnglishGermanPolish

Od 1 sierpnia br. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Zduńska Wola informuje producentów rolnych o możliwości otrzymania zwrotu części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioski o zwrot podatku akcyzowego wraz z załącznikami producenci rolni mogą składać w terminie:

Od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r.

Wymagane dokumenty:

  1. Wniosek o zwrot podatku akcyzowego
  2. Faktury VAT albo potwierdzone przez upoważnionego przez Wójta pracownika Urzędu za zgodność z oryginałem ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku czyli za okres od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r.

 

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r. przysługuje w ilości 86 litrów oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych. Stawka zwrotu podatku od jednego litra oleju napędowego w roku 2017 wynosi 1,00 zł.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z załącznikami producenci rolni mogą składać w Urzędzie Gminy Zduńska Wola, ul. Zielona 30 w pokoju nr 4.

Do pobrania

# Plik Rozmiar pliku Pobrania
1 pdf Wniosek o zwrot podatku akcyzowego 599 KB 112
2 pdf Zestawienie faktur 140 KB 107