Imieniny:
sobota, 25 maja 2019
EnglishGermanPolish

O wolność Waszą i Naszą

 W roku 2018 obchodzimy szczególną rocznicę w dziejach naszego narodu – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O upragnioną wolność walczyli nasi przodkowie. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy niepodległą i suwerenną ojczyznę, która oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i szacunku do wielkiego dziedzictwa narodowego.    

  Wśród bohaterów znajdują się także obrońcy granic ze wsi Czechy i okolic, którzy uczestniczyli w walkach w obronie ojczyzny w latach 1919-1921 i 1939-1945. To właśnie Im dedykowane były Gminne Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowane 30 września 2018 r. z inicjatywy Henryka Staniuchy, Wójta Gminy Zduńska Wola. W pierwszej części uroczystości zaproszeni goście obejrzeli sztukę wystawioną przez uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach, wyreżyserowaną według autorskiego scenariusza. Ukazała ona dramatyczne wydarzenia w historii kraju, odwagę i wiarę narodu w nadejście wyzwolenia. Kolejnym punktem uroczystości było oddanie czci lokalnym bohaterom pod obeliskiem pamięci w Czechach, uświetnione przemówieniem okolicznościowym Wójta Gminy Zduńska Wola i Starosty Zduńskowolskiego.  Niedzielne popołudnie, wypełnione wspólnym świętowaniem tak ważnej rocznicy, zakończono podaniem pysznej grochówki.

 

wybory

wybory

okw

okw

wybory ławników

wybory ławników

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook