środa, 17 lipca 2019

Nowy system segregacji odpadów w Gminie Zduńska Wola od 1 lipca 2019 r.

Przypominamy, że od 1 lipca 2019 r. w Gminie Zduńska Wola ulegają zmianie zasady segregacji odpadów oraz kolory i oznaczenie worków do ich gromadzenia. Wprowadzenie zmian jest podyktowane wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, które ustaliło nowy jednolity dla całego kraju system selektywnego zbierania odpadów. Od 1 lipca 2019 r. będziemy segregować odpady z podziałem na następujące frakcje:

• tworzywa sztuczne i metale,
  • szkło,
  • papier i tektura,
  • odpady ulegające biodegradacji,
  • odpady zmieszane (odpady pozostałe po wysegregowaniu frakcji).

Nowością będzie selektywna zbiórka frakcji BIO oraz oddzielne gromadzenie papieru i tektury, które dotychczas zbierane były razem z tworzywami sztucznymi i metalami.

Zmianie ulegną również kolory worków do gromadzenia odpadów segregowanych.

W związku z późnym rozstrzygnięciem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów nowe worki obowiązujące od lipca 2019 r. będą dostarczone do każdej posesji niezwłocznie przez firmę Remondis.  W miesiącu lipcu odpady segregowane zostaną odebrane w dotychczas obowiązujących workach, ale już z podziałem według nowych zasad.

Więcej informacji w zakładce „Gospodarka odpadami” http://gminazdunskawola.pl/gospodarka-odpadami/zasady-segregacji/