Imieniny:
czwartek, 18 stycznia 2018
EnglishPolish

Mikołajki z Gminą Zduńska Wola

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Zduńska Wola wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu ekologicznym krakowskiego teatru „O czym marzą drzewa”. Przedstawienie zostało zorganizowane w ramach projektu „Walka z odpadami, czyli wdrażanie dobrych praktyk śmieciowych poza domem” i współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mali widzowie wraz z bohaterami spektaklu Bukiem Jędrkiem, Buczkiem Jasiem i Alicją ratowali las. Z zapałem sprzątali leśną polanę ze śmieci, usuwali szlam z rzeczki tak, aby równowaga w przyrodzie wróciła. Na końcu, gdy już las i rzeczka wyglądały tak jak powinny, dzieci zarybiły rzekę i zasiały nasiona drzew i krzewów. Wszystkiemu towarzyszyła piosenka, taniec i dobra zabawa.