Imieniny:
środa, 19 czerwca 2019
EnglishGermanPolish

Kto Ty jesteś…

„Ucz się kochać kraj rodzinny i to od najmłodszych lat” – mówią słowa piosenki „Mały Patriota”. Słowa tej piosenki przyświecały zorganizowanemu w dniu 8 listopada przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Wojsławicach koncertowi pieśni patriotycznej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się barwnym, biało-czerwonym pochodem, który spod Szkoły Podstawowej przeszedł do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojsławicach. Pieśni patriotyczne oraz żołnierskie wykonywali uczniowie gminnych placówek oświatowych. Usłyszeliśmy takie utwory jak: Marsz Polonia,  Rozkwitały pęki białych róż, O mój rozmarynie, Przybyli ułani pod okienko czy pieśń Biały Krzyż.

Miłym akcentem był występ członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Wojsławic. Panie zaprezentowały utwór „Jak długo w sercach naszych”.     

Dobrze czasem wsłuchać się w melodię i słowa patriotycznych pieśni. Uzmysławiamy sobie wówczas, że dzisiejszą beztroską codzienność zawdzięczamy tym, którzy walczyli o niepodległość i wolność naszego kraju.

Koncert został zorganizowany z inicjatywy dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wojsławicach.

wybory

wybory

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook