Imieniny:
środa, 19 czerwca 2019
EnglishGermanPolish

Katyń – nie zabijaj!

2 kwietnia władze Gminy Zduńska Wola wraz z zaproszonymi gośćmi pochylili się nad symboliczną mogiłą ofiar zbrodni katyńskiej, która znajduje się przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wojsławicach.  Zbrodni, której dokonano w 1940 roku nie da się cofnąć, nie zmienimy także biegu wydarzeń, ale nie wolno nam o niej zapominać. Brak pamięci będzie bowiem oznaczał, że najwyższa ofiara – ofiara życia- złożona przez naszych Rodaków, była daremna. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie klas VII i VIII  wojsławickiej szkoły wystawili sztukę ukazującą dramatyzm tamtych lat. Odnieśli się w niej nie tylko do sytuacji wziętych do niewoli żołnierzy, ale także ukazali ogrom bólu i cierpienia, które rodziły się w sercach ich rodzin.

Zaproszeni goście, po wysłuchaniu Apelu Pamięci odczytanego przez Marka Gucia, dyrektora Szkoły Podstawowej w Wojsławicach  złożyli kwiaty i znicze pod obeliskiem upamiętniającym zamordowanych na Wschodzie.

 

wybory

wybory

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook