Imieniny:
niedziela, 22 lipca 2018
EnglishGermanPolish

Karolina Bomba Mistrzynią Polski Młodzików w lekkiej atletyce

Zawodniczka MUKS „PARK” Zduńska Wola, podopieczna Tomasza Szewczyka, mieszkanka Annopola Nowego – Karolina Bomba podczas zawodów w Białej Podlaskiej zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Polski Młodzików w rzucie młotem!

Zdecydowana liderka krajowych tabel, po rzutach na 56,91 m i 57,71 m, bez problemu zdobyła pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski. Drugą w finale Aleksandrę Nowaczewską zwyciężczyni pokonała o ponad 7 metrów!

Podczas zawodów w Białej Podlaskiej na podium stanął inny zawodnik klubu sportowego „PARK” – Tomasz Ratajczyk, który także zdobył Mistrzostwo w rzucie młotem oraz zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą.

Warto podkreślić, że osiągnięcia lekkoatletów klubu Park, zostały dostrzeżone na arenie ogólnopolskiej, o czym może świadczyć fakt, że trener Tomasz Szewczyk otrzymał propozycję objęcia kadry narodowej młociarzy.

Po krótkiej przerwie, już od listopada, nasi lekkoatleci będą przygotowywać się do przyszłorocznych startów. Najważniejsze z nich to Mistrzostwa Europy na Węgrzech oraz Igrzyska w Buenos Aires.