sobota, 23 marca 2019

I Konwencja Samorządów Uczniowskich Gminy Zduńska Wola

Z inwencji Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola od listopada reprezentanci Samorządów Uczniowskich szkół z terenu gminy Zduńska Wola uczestniczyli w cyklu “Samorząd uczniowski w mojej szkole” w ramach inicjatywy pn. „I Konwencja Samorządów Uczniowskich Gminy Zduńska Wola”, zorganizowanej we współpracy z socjologiem i animatorem Mateuszem Konieczny z Manufaktury Przyszłości. Uczestnicy spotykali się co miesiąc i rozmawiali o problemach w swoich szkołach, wyznaczali cele działań, a także dowiadywali się o swoich prawach i możliwościach.

W piątek 8 marca odbyło się podsumowanie projektu, w którym uczestniczyła Ewa Padzik – Sekretarz Gminy Zduńska Wola. Uczestnicy otrzymali odpowiednie zaświadczenia, a na zakończenie projektu wzięli udział w rozgrywce w “Strażopoly”. Wszystkie spotkania odbyły się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach.