Imieniny:
wtorek, 11 grudnia 2018
EnglishGermanPolish

Gminny Dzień Misia Pluszowego

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 116 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie.

W dniu dzisiejszym dzieci z przedszkoli z terenu gminy Zduńska Wola uczestniczyły w obchodach „Gminnego Dnia Misia Pluszowego”, który odbył się Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Przedszkolaki chętnie brały udział w konkurencjach „misiowych”, a po zaliczeniu wszystkich zadań otrzymywały „Ordery Przyjaciela Misia”.

Dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży „RAZEM ŁATWIEJ” z Dorotą Szewczyk – Prezesem Stowarzyszenia na czele oraz Annie Stoparczyk dyrektorowi Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach.

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


Ochrona danych

Ochrona danych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

SIP

SIP

gpks

gpks

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook