Imieniny:
piątek, 22 czerwca 2018
EnglishGermanPolish

Ferie z ekonomią w Czechach

Podczas ferii zimowych w Zespole Szkoły Podstawowej  i Przedszkola im. Jana Pawła II  w Czechach uczniowie gimnazjum wezmą udział w I etapie projektu „Ferie z ekonomią”, który realizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. 

Dodatkowe zajęcia będą się odbywały od 29 stycznia do 2 lutego br. w wymiarze 30 godzin.

W spotkaniach będzie brało udział 16 uczniów. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej i finansowej, rozbudzenie aspiracji ekonomicznych i zmotywowanie młodego człowieka do rozwoju osobistego i zawodowego. Zostaną poruszone zagadnienia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Uczniowie wybiorą się z wizytą do banku oraz do lokalnego przedsiębiorcy. 

II etap projektu, którego termin realizacji przewidziany jest na luty-kwiecień 2018 r. będzie obejmował kontynuację I etapu w formie pracy konkursowej, w ramach której uczniowie przygotowują projekt dotyczący opracowania modelu biznesowego.  Dla autorów 20 najlepszych prac przewidziana jest nagroda w postaci dwudniowego wyjazdu edukacyjnego, w ramach którego uczniowie wezmą udział w ciekawych warsztatach i zwiedzą Warszawę, m.in. Centrum Pieniądza Narodowego  Banku Polskiego.