Imieniny:
niedziela, 20 stycznia 2019
EnglishGermanPolish

Ferie z ekonomią w Czechach

W pierwszym tygodniu zimowych ferii grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach brała udział w projekcie edukacyjnym „Ferie z ekonomią” organizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zasadniczym celem projektu było poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych. Uczniowie na zajęciach poprzez zabawę i gry edukacyjne poznawali najważniejsze zagadnienia związane z ekonomią i przedsiębiorczością, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Warsztaty podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych prowadził przeszkolony zespół. Naszą szkołę odwiedziła także Marta Synowska, studentka Politechniki Częstochowskiej.

Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się gry symulacyjne: „Rynek jabłek”, w czasie której gimnazjaliści wcielali się w role sprzedających i kupujących i dążyli do uzyskania jak najwyższych zysków oraz „Fabryka książek”, dzięki której poznali zasady zarządzania firmą. Oprócz udziału w zajęciach, uczestnicy projektu odbyli jednodniową wycieczkę do zduńskowolskiego przedsiębiorcy- Dariusza Atłasa. Odwiedzili jego sklep muzyczny ,,Gitarownię”, który prowadzi sprzedaż internetową w całym kraju. Ostatnim punktem było zwiedzenie Banku PEKAO, gdzie zajęcia przeprowadziła Elżbieta Jaśkiewicz.

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło uczniom na poznanie historii pieniądza, dowiedzieli się, jak otworzyć własną firmę. Poprzez zabawne filmy edukacyjne poznawali nowe pojęcia ekonomiczne. Na zajęciach wykorzystywano przede wszystkim gry, aby wprowadzić młodzież w trudną tematykę ekonomii. Była to świetna możliwość nauki, którą wykorzystają w dorosłym życiu.

Każdy dzień ferii młodzież z Czech relacjonowała na blogu projektu. Tym samym biorą udział w konkursie na najlepszą foto-relację.  Prowadzenia bloga podjęły się: Małgorzata Cieślik, Daria Knera, Kasia Rychlik, Róża Graf oraz Gabrysia Cieślak. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2018r. Zapraszamy do odwiedzenia strony:

 http://feriezekonomia.pl/blog/zspip-w-czechach/

 

W marcu i kwietniu gimnazjaliści będą brali udział w drugim etapie projektu. Będą tworzyć własny model biznesowy. Nagrodą w konkursie będzie 2-dniowy wyjazd do Warszawy, w ramach którego uczniowie odwiedzą Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz wezmą udział w warsztatach ekonomicznych. W konkursie zostanie nagrodzonych 20 szkół.

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


Ochrona danych

Ochrona danych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

SIP

SIP

gpks

gpks

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook