Imieniny:
środa, 19 czerwca 2019
EnglishGermanPolish

Droga do marzeń – 3.T.O.W.N

Jak projektować ubrania, jak zostać wolontariuszem, co trudnego jest w pracy architekta i jak wygląda aktorstwo od kuchni? Między innymi tego mogą się dowiedzieć osoby, które biorą udział w projekcie „Droga do marzeń”, realizowanym przez absolwentki szkoły w Janiszewicach.                      

3.T.O.W.N – czytaj: Trzy Takie O Wyjątkowym Nadzieniu –  to pseudonim artystyczny przyjaciółek ze szkolnej ławki – Asi Aleksandrowicz, Joli Bryl i Pauli Wlazło. Dziewczyny pochodzą z okolic Zduńskiej Woli, uczyły się w jednej klasie w Gimnazjum w Janiszewicach, łączy je artystyczne usposobienie.

3 grudnia odbyło się spotkanie z absolwentkami szkoły z Janiszewic: Joanną Aleksandrowicz – aktorką i piosenkarką nowego pokolenia, Paulą Wlazło – projektantką mody, Jolantą Bryl –architektem wnętrz, projektantką i rzeźbiarką. Zaproszonymi gośćmi byli m.in.: wójt Henryk Staniucha i dyrektor Paweł Nyklewicz.

Spotkanie inaugurowało akcję pod hasłem „Droga do marzeń”, której celem jest pomaganie młodym ludziom w wyznaczaniu ścieżki zawodowej, spełnianiu własnych marzeń i zamierzeń. Trzy przyjaciółki od 5 lat współtworzą projekt pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin, w tym głównie dzieci z okolic Zduńskiej Woli. Do tej pory były to akcje charytatywne pod patronatem Basket Brigade, które polegały na pozyskiwaniu środków finansowych, produktów żywnościowych i artykułów pierwszej potrzeby od sponsorów.

Uczniowie szkoły w Janiszewicach już podczas pierwszego spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat sposobów realizowania własnych zainteresowań i pasji: konieczności dokonywania życiowych wyborów, a nawet szukania własnej tożsamości.

Projekt „Droga do marzeń” – to kontynuacja aktywności charytatywnej 3.T.O.W.N w innej niż dotychczas formule, zakłada bowiem organizację dwudniowych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Warsztaty poprowadzą absolwentki szkoły, które już odniosły sukces, bo spełniła się część ich marzenia – robią w życiu to, co kochają, realizują swoje ambicje i są niezależne.

wybory

wybory

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook