wtorek, 11 grudnia 2018

Droga do marzeń – 3.T.O.W.N

Jak projektować ubrania, jak zostać wolontariuszem, co trudnego jest w pracy architekta i jak wygląda aktorstwo od kuchni? Między innymi tego mogą się dowiedzieć osoby, które biorą udział w projekcie „Droga do marzeń”, realizowanym przez absolwentki szkoły w Janiszewicach.

3.T.O.W.N – czytaj: Trzy Takie O Wyjątkowym Nadzieniu –  to pseudonim artystyczny przyjaciółek ze szkolnej ławki – Asi Aleksandrowicz, Joli Bryl i Pauli Wlazło. Dziewczyny pochodzą z okolic Zduńskiej Woli, uczyły się w jednej klasie w Gimnazjum w Janiszewicach, łączy je artystyczne usposobienie.

3 grudnia odbyło się spotkanie z absolwentkami szkoły z Janiszewic: Joanną Aleksandrowicz – aktorką i piosenkarką nowego pokolenia, Paulą Wlazło – projektantką mody, Jolantą Bryl –architektem wnętrz, projektantką i rzeźbiarką. Zaproszonymi gośćmi byli m.in.: wójt Henryk Staniucha i dyrektor Paweł Nyklewicz.

Spotkanie inaugurowało akcję pod hasłem „Droga do marzeń”, której celem jest pomaganie młodym ludziom w wyznaczaniu ścieżki zawodowej, spełnianiu własnych marzeń i zamierzeń. Trzy przyjaciółki od 5 lat współtworzą projekt pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin, w tym głównie dzieci z okolic Zduńskiej Woli. Do tej pory były to akcje charytatywne pod patronatem Basket Brigade, które polegały na pozyskiwaniu środków finansowych, produktów żywnościowych i artykułów pierwszej potrzeby od sponsorów.

Uczniowie szkoły w Janiszewicach już podczas pierwszego spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat sposobów realizowania własnych zainteresowań i pasji: konieczności dokonywania życiowych wyborów, a nawet szukania własnej tożsamości.

Projekt „Droga do marzeń” – to kontynuacja aktywności charytatywnej 3.T.O.W.N w innej niż dotychczas formule, zakłada bowiem organizację dwudniowych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Warsztaty poprowadzą absolwentki szkoły, które już odniosły sukces, bo spełniła się część ich marzenia – robią w życiu to, co kochają, realizują swoje ambicje i są niezależne.

Znajdź nas na mapie