Imieniny:
sobota, 25 maja 2019
EnglishGermanPolish

Dla „Niepodległej”

Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Krobanowie dokładnie wiedzą, czym jest patriotyzm. Od września 2018 roku biorą udział w innowacji pedagogicznej pod nazwą „Bycie Polakiem to stan umysłu. Patriotyzm jest w nas”, która zakłada szereg twórczych i aktywizujących działań, mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością narodową oraz rozbudzenie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń. W dniu dzisiejszym spotkali się z Henrykiem Staniucha, wójtem Gminy Zduńska Wola.

Innowacja trwa od września do grudnia 2018 roku. W tym czasie uczniowie odwiedzą Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, urząd gminy oraz miejsca pamięci znajdujące się w naszym regionie. Ponadto spotkają się z osobami pielęgnującymi wartości patriotyczne, przeprowadzą wywiady z mieszkańcami Gminy. Innowacja zakłada także wernisaż prac plastycznych, a także udział w różnorodnych konkursach o tematyce patriotycznej.

Efekty pracy uczniów zostaną zaprezentowane podczas „Tygodnia niepodległościowego” (5.11.-9.11.2018r.). Wówczas siódmoklasiści przedstawią prezentacje multimedialne dotyczące historii Polski i regionu, miejsc pamięci narodowej znajdujących się najbliższej okolicy. Natomiast 9.11. odbędzie się uroczysty apel z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas którego o godz. 11:11 zostanie odśpiewany hymn państwowy.

wybory

wybory

okw

okw

wybory ławników

wybory ławników

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook