Imieniny:
środa, 19 czerwca 2019
EnglishGermanPolish

Dla Niepodległej

6 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Centrum Integracji Ratusz odbył się Koncert Laureatów II Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Dla Niepodległej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 w Zduńskiej Woli.  Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez samorządowców naszego regionu, wśród nich Wójta Gminy Zduńska Wola Henryka Staniuchy. W konkursie wzięło udział łącznie 19 szkół z terenu miasta i gminy Zduńska Wola.  W trakcie dwóch dni przesłuchań, na scenie ratusza pojawiło się ponad stu wykonawców, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach – recytatorskiej i wokalnej.

Uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody ufundowane, m. in. przez Gminę Zduńska Wola, to muzyczno-poetycka opowieść o Polsce, historia opowiedziana strofami wierszy i słowami pieśni pochodzących z różnych okresów dziejowych. Koncert stał się hołdem złożonym Niepodległej Ojczyźnie w  przededniu Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w sposób wyjątkowy w roku jubileuszu stulecia odzyskania wolności.

Warto dodać, że sukcesem zakończył się udział w konkursie Marcela Gładkiewicza ucznia Szkoły Podstawowej w Krobanowie, Zuzanny Starzyńskiej i Aleksandry Ignaczak uczennic Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach.

Marcel Gładkiewicz w kategorii wiekowej klas IV-VI zajął kolejno 1 miejsce w konkursie wokalnym i 3 miejsce w konkursie recytatorskim oraz otrzymał nagrodę jury za wyjątkową interpretację utworów.

Zuzanna Starzyńska w tej samej kategorii zajęła 2 miejsce w konkursie wokalnym, natomiast Aleksandra Ignaczak w kategorii klas I-III zajęła 1 miejsce w konkursie piosenki patriotycznej.

wybory

wybory

wybory ławników

wybory ławników

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook