sobota, 25 maja 2019

Budowa PSZOK w Tymienicach z dofinansowaniem

Wójt Gminy w imieniu Gminy Zduńska Wola podpisał z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla Gminy Zduńska Wola”.

PSZOK zostanie zlokalizowany w miejscowości Tymienice na działce nr 49/5.
W ramach realizacji przewidziano zadania związane z opracowaniem dokumentacji projektowej, wykonaniem robót budowlano-montażowych związanych z utworzeniem PSZOK, zakupem wyposażenia m.in. kontenerów i pojemników do zbierania i magazynowania poszczególnych odpadów.

Przewidziano również realizację zadania związanego z prowadzeniem nadzoru inwestorskiego, promocją i zarządzaniem projektem.

Szacowane koszty inwestycji to 1 328 031,00 z czego 85% wydatków kwalifikowanych,  to jest  899 881,39  zł gmina pozyskała z dofinansowania w ramach działania  V. Ochrona środowiska poddziałania V.2 Gospodarka odpadami w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę prac projektowych i budowalnych. Harmonogram realizacji projektu przewiduje zakończenie prac w terminie do 31.03.2020 r.

okw