niedziela, 20 stycznia 2019

Bóg się rodzi moc truchleje …

16 grudnia Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Czechach zorganizował dla swoich członków spotkanie Bożonarodzeniowe. W tym niezwykłym spotkaniu opłatkowym uczestniczyli księża z naszej parafii WNMP w Zduńskiej Woli – ks. prałat Dariusz Kaliński i ks. Damian Sochacki.

Podzielenie się opłatkiem rozpoczęło ten wyjątkowy wieczór. Jest to dla nas wszystkich czas niezwykły. Chcemy wspólnie oczekiwać narodzin Bożego Dzieciątka – tymi słowami Urszula Sakiewa – przewodnicząca Koła przywitała wszystkich zebranych.

Na spotkaniu nie zabrakło dań wigilijnych, które przygotowały członkinie Koła. Były pierogi z grzybami, kasza, kapusta gotowana, ryby i domowe ciasta.

Niezwykle wzruszającą chwilą było przybycie dzieci przebranych za Maryję z dzieciątkiem i św. Józefa. Śpiewano wspólnie kolędy i pastorałki. Pojawił się także św. Mikołaj z prezentami.

Znajdź nas na mapie