Imieniny:
wtorek, 19 lutego 2019
EnglishGermanPolish

Absolutorium udzielone jednogłośnie

W poniedziałek, 11 czerwca br., w konferencyjnej Urzędu Gminy Zduńska Wola odbyła się sesja absolutoryjna. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta. Po zakończeniu roku budżetowego rada gminy ocenia pracę organu wykonawczego – wójta – w zakresie działalności finansowej gminy.

Wójt Gminy Zduńska Wola – Henryk Staniucha – uzyskał absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Radni nie szczędzili wyrazów uznania, podziękowań i gratulacji. Wyrazem ich poparcia było również jednogłośne głosowanie “za” absolutorium oraz gromkie brawa.

Wójt przedstawił Radzie sprawozdanie finansowe za 2017 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu. Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła zarówno sprawozdanie finansowe za ubiegły rok, jak i sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2017 i przedstawiła Radzie Gminy Zduńska Wola wniosek o udzieleniu Wójtowi absolutorium. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium Wójtowi z tytułu wykonania budżetu za rok 2017.

Budżet gminy Zduńska Wola po stronie dochodów został wykonany w ponad 101  proc., a po stronie wydatków w ponad 95  proc. Na inwestycje wydano ponad 5 mln zł.

 

baner

baner

transmisja

transmisja

Pogoda


GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gpks

gpks

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Znajdź nas na mapie

epuap2

bip

Gazeta Nasza Gmina

rada gminy

rada gminy

gospodarka-odpadami

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

2017-06-29 11_55_47-Ustawienia

Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook